Профілактика колоректального раку

image title

Профілактика колоректального раку
або
жити в безпеці – to live in safety

Ведемо або не ведемо ми “здоровий спосіб життя” – ми не можемо без їжі!

Ми щодня вживаємо продукти, які містять різні консерванти, гормони, фарбники! Ми з’їдаємо за рік 3 кг хімічних речовин, які мають різні наслідки для нашого кишечника. По-іншому не буває, так як ми залежні від технологій харчової промисловості. Навіть, купуючи продукти на базарі, ми ризикуємо.”Бабусі” користуються сучасними досягненнями хімічної промисловості: “прискорювачі” росту, гормони, барвники …

Увага! Ми всі в зоні ризику розвитку колоректального раку, тому що кожен день їмо і за рік з’їдаємо не менш 3 кг «канцерогенів» і тому знаходимося в зоні ризику розвитку раку.

Так само до факторів ризику розвитку колоректального раку відносять:

 1. Сидячий спосіб життя
 2. Високе споживання:
 • м’ясних субпродуктів, зокрема червоного м’яса, шкоду якого у нас не сприймають серйозно
 • куріння
 • алкоголь
 • консерванти
 • підсолоджувачі.

Отже:

 1. Ми не знаємо, що їмо
 2. Ми нічого не знаємо про колоректальний рак
 3. Ми не здогадуємося, що в нас чи в наших рідних можуть бути такі проблеми

Рональд Рейган хворів на рак товстої кишки, його оперував знаменитий колопроктолог Лі Сміт. Коли знаменитий пацієнт запитав Сміта, що треба було зробити, щоб не захворіти, Сміт відповів: “Слідувати профілактиці. Якби Ви зробили повну колоноскопію в 50 років, ви б раком не захворіли“.

Увага! Зараз в США завдяки впровадженню простих, але обов’язкових скринінгових програм (там за цим стежать страхові компанії) летальність від колоректального раку знизилася на 43%.

Ми всі в зоні ризику!  Щорічна захворюваність на рак прямої кишки постійно зростає і сягає 1 млн. випадків, а щорічна смертність перевищує 500 000. Згідно з прогнозами ВООЗ, абсолютне число випадків колоректального раку в світі в найближчі два десятиліття збільшиться і вийде на друге місце за смертністю від злоякісних новоутворень. Зараз колоректальний рак займає третє місце по частоті серед чоловіків і друге – серед жінок (Bénard F et al. 2018, Zavoral M et al. 2014 року).

Рішення є! Колоректальний рак – це справжній внутрішній ворог. Цього ворога можна перемогти на ранній стадії поліпа, коли його розмір 1-1,5 см (ризик його переродження в рак мінімальний 1-3%). Коли розмір поліпа 4-5 см, в 50 – 70% можливо переродження клітин в поліпі. В середньому процес переродження клітин триває 5-8 років.

Прості кроки, які врятують життя:

 1. Зателефонувати в “Інномед-центр ендохірургії”  +38 0432 50 80 60
 2. Здати аналіз калу на приховану кров імунохімічним методом
 3. Пройти консультацію у лікаря Демиденко Юрія Олександровича (завідувач відділенням, стаж роботи понад 20 років).

Коли біда трапляється у чужих людей, ми не сприймаємо її так, коли справа стосується рідних або друзів і ми починаємо задавати питання.

Чи можна запобігти раку кишківника? – Так, якщо зробити кілька змін у своєму житті.

Колоректальний рак – робимо профілактику! У 95% випадків колоректального раку можна уникнути, якщо вчасно зробити скринінг (Бадма Башанкаєв 2017).

Почнемо?

 • зателефонуйте 0432 50 80 50 «Клініка Інномед – центр ендохірургіі» і пройдіть скринінговий тест,
 • почніть з аналізу калу на приховану кров імунохімічний методом

Що таке «скринінг»?

Скринінг (Srceening for colorectal cancer) – комплекс заходів, спрямованих на раннє виявлення раку прямої і товстої кишки.

Скринінг дозволяє як профілактувати так і виявляти ранні безсимптомні форми раку, коли їх можна прооперувати. Як то кажуть, 9 з 10 раків можна попередити. Можна не оперувати те, чому можна запобігти. Краще прооперувати ранню форму раку і людина забуде про лікаря і буде жити спокійно.

Який би скриніг могли би пройти Ви?

Я хочу пройти скринінг вдома! – тому що це зручно, швидко, безболісно і анонімно!

Чи може «простий» аналіз калу на приховану кров мати високу інформативність в скринінгу?

Тест на приховану кров – найдоступніший, малобюджетний і інформативний на самих ранніх стадіях захворювання аналіз. Прихована кров, «невидима оку» – найбільш рання ознака, яка виявляється в калі до появи перших клінічних проявів колоректального раку.

Звідки береться прихована кров у калі? – Коли зруйнувалася слизова стінки кишки, кров виділяється в її просвіт. Проведення аналізу на приховану кров є запорукою раннього виявлення раку у безсимптомних пацієнтів. Такі дослідження зменшують смертність на 20-46%.

Я чув(ла), що існує декілька тестів, що вибрати?

Існують наступні тести:

 • біохімічний гваяковий тест (проба Вебера gFOBT – guaiac fecal occult blood test)
 • імунохімічний ферментний тест (iFOBT – immunochemical fecal occАult blood test)
 • тест на наявність в калі пухлинної піруват кінази Н2 типу (пухлинний маркер).

Найбільш широке застосування отримав тільки один – Імуноферментний тест на приховану кров.

Імуноферментний тест на приховану кров має переваги над іншими.

 

Розкажіть це своїм друзям і, можливо, ви врятуєте чиєсь життя!

Краща операція – це операція, яку не зробили.

Чи можна профілактувати рак?

Лікарі часто замислюються: Чому багатьом не цікаві програми, які дозволять врятувати своє життя та запобігти деяким хворобам?

З якоїсь причини люди масово, не прагнуть зробити те, що об’єктивно здається логічним – побороти хвороби.

Коли ми щасливі, коли нас нічого не турбує крім побутових приватних справ ми не замислюємось про своє здоров’я. Ми не замислюємося про онкологічні захворювання і живемо так, нібито ніколи не можемо захворіти.

Сучасний світ влаштований так, що він відтворює для кожної людини індивідуальну програму життя: май більше, май більше друзів, май більше дітей, май більше жінок, чоловіків, май більше грошей, більше комфорту, використовуй все це, що б отримувати благополуччя в насолодах,-  і будеш щасливий. Ми живемо тільки майбутніми мріями, фантазіями, а не реальністю.

В ході еволюції сформувались механізми психологічного захисту, які не дозволяють безпосередньо контактувати з темою власної смертності. Еволюцією програмуються наші реакції на майбутнє: залежністіь, трудоголізм, повсякденні ритуали, нарцисизм, тривожність, депресивність – все це може розглядатися як стратегії зменшення страху перед смертю та хворобами.

Незважаючи на те, що на логічному рівні всі ми розуміємо, що ми не є безсмертними, і що ми колись помремо – лише у виняткових випадках ми дійсно розуміємо цей факт. В нашій психіці формується комплекс противаг і захистів для того, щоб не контактувати з думкою про смерть та важкі захворювання. Когнітивні спотворення – «віра в рятівника» або віра в «власну винятковість» – витісняють логіку з нашої свідомості.

З одного боку – ми живемо без помилкових необґрунтованих страхів, але з іншого – ми забуваємо, що саме цінне це наше життя, і майбутнє народжується з сьогодення.

Кожен з нас на підсвідомості намагається гнати від себе думки, які йому неприємні. У підсумку ми не вирішуємо, а відкидаємо проблеми. Ми не проводимо аналіз проблем, тому що боїмося подивитися їм в очі і зіткнутися безпосередньо з ними та їх наслідками. Куди простіше закрити на них очі, постаратися не думати про неприємні речі. Витиснені таким чином проблеми не зникають, а просто в майбутньому можуть виникнути, коли людина до цього не готова.

На жаль, в Україні сьогодні спостерігається тенденція до збільшення нових випадків захворювання на рак і не завжди причиною цієї тенденції є оточуюче середовище. Відсутність впровадження програм скринінгу, зауважимо, програми є, але там, де вони не впроваджені – захворюваність росте.  Наприклад, показники смертності від раку простати в Україні – це 41 випадок на 100 тис. населення. У світі цей показник  становить 18,7 на 100 тис. Така статистика передусім пов’язана з тим, що чоловіки досить рідко звертаються до фахівця – у нас відсутня культура профілактичних оглядів у уролога. В Україні сьогодні метастатичне захворювання виявляється в 21% серед вперше діагностованих хворих. У США такий показник складає лише 5%. Все це обумовлює високу смертність протягом першого року після встановлення діагнозу – 16.5% за матеріалами свіжого випуску Канцер Реєстру та за даними Міністерства охорони України.

Невтішна статистика з раку кишківника, коли ми всі усвідомлюємо про те, що кожного дня з їжею вживаємо канцерогени, які накопичуються з роками і після 40 років в кожної людини може з’явитись поліп, який з часом перероджується на злоякісну пухлину. І це також не спонукає багатьох до планового обстеження (скринінгу).

Тому наша мета розповісти про існуючі скринінги, які працюють в багатьох країнах та допомагають врятувати своє життя і життя близьких людей.

Рональд Рейган хворів на рак товстої кишки, його оперував знаменитий колопроктолог Лі Сміт. Коли іменитий пацієнт запитав Сміта, що треба було зробити, щоб не захворіти, той відповів:

“Слідувати профілактиці. Якби ви зробили повну колоноскопію в 50 років, ви б раком не захворіли”.

Зараз в США завдяки впровадженню таких простих, але обов’язкових заходів (там за цим стежать страхові компанії) летальність від колоректального раку знизилася на 43%.

Профілактика онкозахворювань в медичному центрі «Інномед - центр ендохірургії»

Скринінги:

 • Скринінг раку кишківника та прямої кишки
 • Скринінг раку шийки матки
 • Скринінг раку простати
 • Скринінг раку молочних залоз
 • Скринінг раку шкіри

Діагностика:

 • Захворювань яєчника
 • Захворювань матки (гіперплазія, міома)
 • Захворювань маткових труб
 • Захворювань яєчка
 • Захворювань сечового міхура
 • Захворювань щитоподібної залози

Гаряча лінія по питанням онкології

+38 0432 50 80 60

 

Якщо ви дбаєте про своє здоров’я і про здоров’я близьких – пройдіть скринінг, для запобігання онкологічних хвороб.

Наші спеціалісти

Знайомтесь - наша команда справжніх професіоналів своєї справи. Постійне навчання та самовдосконалення дозволяє нам проводити операції світового рівня

Профілактика колоректального раку
Григоренко Андрій Миколайович

хірург, онко-гінеколог

Профілактика колоректального раку
Антонюк Євген Сергійович

хірург, загальна хірургія

Профілактика колоректального раку
Церковнюк Руслан Георгійович

хірург, уролог

Профілактика колоректального раку
Демиденко Юрій Олександрович

хірург, шлунково-кишковий тракт

Профілактика колоректального раку
Магдебура Сава Олександрович

онколог, дерматолог

Профілактика колоректального раку
Сливка Елліна Валеріївна

онко-гінеколог

Профілактика колоректального раку
Вагіф Етібаровіч Абдуллаєв

онко-гінеколог

Профілактика колоректального раку
Пузир Олександр Іванович

анестезіолог

Відгуки пацієнтів з Facebook

Дякую всьому персоналу центру ендохірургії Інномед за вашу чудову роботу! Особлива вдячність хірургу Андрію Миколайовичу Григоренко за його лікарський талант і високий професіоналізм, анестезіологу Андрію Володимировичу, лікарю Вагіфу Етібаровичу за відповіді на всі-всі мої запитання та увагу, медсестричкам - за найбезболісніші ін'єкції, перев'язки і їх гарний настрій. В центрі створені всі умови для максимального комфорту в до та післяопераційний період, лікарі завжди на зв'язку, що дуже важливо. Інномед, бажаю успіху вашій справі, ви молодці!

Неля куцик

Відгуки пацієнтів з Facebook

Дякую інномеду за такого лікаря як Григоренко Андрій Миколайович, нехай Бог благословить його і його сім'ю, він врятував не одне життя, багато людей це знає. Низький Вам уклін за Вашу дуже важливу працю...

Федір Білоус

Відгуки пацієнтів з Facebook

Дякую, за дійсно європейське обслуговування та за уважність, професіоналізм. Увесь персонал, уважний та з розумінням ставляться до пацієнтів. Лікарі які з тобою 7днів на неділю та 24 години на добу, це рідкість, хочеться щоб так було скрізь.

Олена Боровська

Відгуки пацієнтів з Facebook

"Інномед" у Вінниці - це європейський рівень (а то й вище). Надзвичайно висококваліфікований персонал. Неперевершенний хірург - Андрій Миколайович Григоренко - талановитий, високоосвічений, майстер своєї справи, який постійно дбає про свій фаховий рівень. Таких Лікарів, мабуть, на Землю посилає Бог з особливою місією. Медсестри чудові. Особливо Жанна - професійні і людські якості гармонійно поєднанні в цій людині . Велике всім дякую)!

Олена Самборська Щадей

Відгуки пацієнтів з Facebook

Тут лікарі , яким не страшно довірити своє життя. Персонал ввічливий та доброзичливий. Умови гідні європейського рівня. Дуже вдячна за допомогу. Рекомендую.

Альона Швець

Відгуки пацієнтів з Facebook

Дякую персоналу клініки за професійну допомогу!Залишились тільки приємні враження від візиту як при консультації,так і під час операційного і післяопераційного періоду. Уважний персонал, оперативна допомога,чітко і зрозуміло пояснили суть проблеми та механізм її вирішення в процесі операціі,порадувала чистота та зручність палати! Зокрема вдячна-Григоренку А.М., лікарю Ірині Валеріївні та медсестрі Дар‘і👍

Оксана Барабаш

Відгуки пацієнтів з Facebook

Великий респект Андрію Миколаєвичу за його професійну майстерність, Еліні Валерівній, за кваліфіковані консультації та постійну підтримку, Олександру Івановичу (анестезіолог) за його щирість 👌.Також вдячна персоналу відділення ендохірургії, проведений період часу в клініці, залишив приємні враження і емоції. Медичній сестрі Даші вітання. Дякую ВАМ ВСІМ за те що Ви є !

Ганна староста

Відгуки пацієнтів з Facebook

Я была в этой клинике, операция. И хирург, и анестезиолог и младший персонал, все профессионалы своего дела.Идеально чисто. Уход после операции надлежащий. Спасибо, всем кто нуждается, рекомендую.

Ірина Марахович

Відгуки пацієнтів з Facebook

Хочу висловити велику вдячність лікарю з великой букви Андрію Миколайовичу за його золоті руки. Ще зовсім недавно сама шукала в інтернеті , до кого би звернутись із своіми проблемами. Дуже багато гарних відгуків прочитала про клініку Інномед, а саме про Григоренка А. М. І зараз вже як бувший клієнт цього лікаря , хочу порекомендувати всім у кого є проблеми - звертайтесь, тут вам обов'язково допоможуть. Рівень обслуговування - височайший, всі за тебе піклуються, переживають. Звичайні лікарні - в долю не падають. Також дуже дякую Еліні Валеріівні, яка постійно на зв'язку, все підскаже, розкаже , порадить і ти відчуваєш себе сильним. На даний час це , погодьтесь, дуже велика рідкість. І ще що приємно кидається у ввічі - це гарний, привітний настрій всього медперсоналу КЛІНІККИ ІННОМЕД . Низький уклін за вашу роботу!

Антоніна Сікорська

Контактна інформація

Ми будемо раді відповісти на всі Ваші запитання

м. Вінниця, вул. Хмельницьке Шосе, 96 г

Відкрити мапу
Закрити мапу

Наші проекти