Профілактика раку молочної залози
або
жити в безпеці – to live in safety
Що ми знаємо про скринінг раку молочних залоз (РМЗ)? Скринінги зменшують смертність від раку молочної залози.
Всім жінкам необхідно щорічно проходити обстеження молочних залоз:
- Якщо вік жінки від 18 до 35 років, необхідно пройти УЗД молочних залоз. Діагностика в медичному центрі «Інномед – центр ендохірургіі» проводиться на ультразвуковому апараті експертного класу із спеціальним датчиком з режимом «доплера».
- Якщо жінка старше 40 років, рекомендована мамографія. У 40 – 50 років мамографія 1 раз в 2 роки. У віці 50 – 69 років – щорічно.
- У жінок групи ризику (при наявності близьких родичів, у яких був діагностований рак грудей), мамографію молочних залоз жінка повинна проходити з 30 років, але не раніше 25 років.
- Після 20 років – обов’язково самообстеження і обстеження при кожному зверненні до гінеколога.
Доповнює скринінг:
Обстеження у жінок групи ризику (коли в родині хтось хворів на РМЗ) генетичним обстеженням, яке ви можете пройти в медичному центрі «Інномед – центр ендохірургіі» – аналіз крові на BRCA 1 і BRCA 2.
Якщо ви виявили ущільнення в грудях, зміни на шкірі, виділення з соска, збільшення пахвових вузлів, то, незалежно від давності останнього обстеження, його знову необхідно пройти негайно!
За даними Інституту раку США, 98% жінок видужують при виявленні раку молочних залоз на ранній стадії.
Рак молочних залоз – «тихе», безсимптомне захворювання, яке багато років ніяк себе не проявляє. Це небезпечний спокій, коли хвороба прогресує і жінка про це не знає.
Головне завдання скринінгу і чому важливо регулярно звертатися до медичного центру – це підтвердити відсутність пухлини. А своєчасне виявлення – дозволяє вилікувати її і зберегти життя!
У медичному центрі «Інномед – центр ендохірургії» Ви можете:
- пройти комплексну консультацію мамолога, яка включає експертне ультразвукове дослідження
- пройти експертну ультразвукову діагностику
- лікування доброякісних захворювань молочних залоз
- консультація мамолога за результатами мамографічного дослідження
- здати маркери BRCA 1 і BRCA 2
- мамолог виконує всі інвазивні маніпуляції, а саме тонкогольну аспіраційну пункційну біопсію (ТАПБ) та трепан біопсію та проводити ці маніпуляції з обов’язковою УЗД-навігацією (УЗД-контроль).
Розкажіть це своїм друзям і, можливо, ви врятуєте чиєсь життя!
Краща операція – це операція, яку не зробили.
Чи можна профілактувати рак?
Лікарі часто замислюються: Чому багатьом не цікаві програми, які дозволять врятувати своє життя та запобігти деяким хворобам?
З якоїсь причини люди масово, не прагнуть зробити те, що об’єктивно здається логічним – побороти хвороби.
Коли ми щасливі, коли нас нічого не турбує крім побутових приватних справ ми не замислюємось про своє здоров’я. Ми не замислюємося про онкологічні захворювання і живемо так, нібито ніколи не можемо захворіти.
Сучасний світ влаштований так, що він відтворює для кожної людини індивідуальну програму життя: май більше, май більше друзів, май більше дітей, май більше жінок, чоловіків, май більше грошей, більше комфорту, використовуй все це, що б отримувати благополуччя в насолодах,- і будеш щасливий. Ми живемо тільки майбутніми мріями, фантазіями, а не реальністю.
В ході еволюції сформувались механізми психологічного захисту, які не дозволяють безпосередньо контактувати з темою власної смертності. Еволюцією програмуються наші реакції на майбутнє: залежністіь, трудоголізм, повсякденні ритуали, нарцисизм, тривожність, депресивність – все це може розглядатися як стратегії зменшення страху перед смертю та хворобами.
Незважаючи на те, що на логічному рівні всі ми розуміємо, що ми не є безсмертними, і що ми колись помремо – лише у виняткових випадках ми дійсно розуміємо цей факт. В нашій психіці формується комплекс противаг і захистів для того, щоб не контактувати з думкою про смерть та важкі захворювання. Когнітивні спотворення – «віра в рятівника» або віра в «власну винятковість» – витісняють логіку з нашої свідомості.
З одного боку – ми живемо без помилкових необґрунтованих страхів, але з іншого – ми забуваємо, що саме цінне це наше життя, і майбутнє народжується з сьогодення.
Кожен з нас на підсвідомості намагається гнати від себе думки, які йому неприємні. У підсумку ми не вирішуємо, а відкидаємо проблеми. Ми не проводимо аналіз проблем, тому що боїмося подивитися їм в очі і зіткнутися безпосередньо з ними та їх наслідками. Куди простіше закрити на них очі, постаратися не думати про неприємні речі. Витиснені таким чином проблеми не зникають, а просто в майбутньому можуть виникнути, коли людина до цього не готова.
На жаль, в Україні сьогодні спостерігається тенденція до збільшення нових випадків захворювання на рак і не завжди причиною цієї тенденції є оточуюче середовище. Відсутність впровадження програм скринінгу, зауважимо, програми є, але там, де вони не впроваджені – захворюваність росте. Наприклад, показники смертності від раку простати в Україні – це 41 випадок на 100 тис. населення. У світі цей показник становить 18,7 на 100 тис. Така статистика передусім пов’язана з тим, що чоловіки досить рідко звертаються до фахівця – у нас відсутня культура профілактичних оглядів у уролога. В Україні сьогодні метастатичне захворювання виявляється в 21% серед вперше діагностованих хворих. У США такий показник складає лише 5%. Все це обумовлює високу смертність протягом першого року після встановлення діагнозу – 16.5% за матеріалами свіжого випуску Канцер Реєстру та за даними Міністерства охорони України.
Невтішна статистика з раку кишківника, коли ми всі усвідомлюємо про те, що кожного дня з їжею вживаємо канцерогени, які накопичуються з роками і після 40 років в кожної людини може з’явитись поліп, який з часом перероджується на злоякісну пухлину. І це також не спонукає багатьох до планового обстеження (скринінгу).
Тому наша мета розповісти про існуючі скринінги, які працюють в багатьох країнах та допомагають врятувати своє життя і життя близьких людей.
Рональд Рейган хворів на рак товстої кишки, його оперував знаменитий колопроктолог Лі Сміт. Коли іменитий пацієнт запитав Сміта, що треба було зробити, щоб не захворіти, той відповів:
“Слідувати профілактиці. Якби ви зробили повну колоноскопію в 50 років, ви б раком не захворіли”.
Зараз в США завдяки впровадженню таких простих, але обов’язкових заходів (там за цим стежать страхові компанії) летальність від колоректального раку знизилася на 43%.
Профілактика онкозахворювань в медичному центрі «Інномед - центр ендохірургії»
Скринінги:
- Скринінг раку кишківника та прямої кишки
- Скринінг раку шийки матки
- Скринінг раку простати
- Скринінг раку молочних залоз
- Скринінг раку шкіри
Діагностика:
- Захворювань яєчника
- Захворювань матки (гіперплазія, міома)
- Захворювань маткових труб
- Захворювань яєчка
- Захворювань сечового міхура
- Захворювань щитоподібної залози
Гаряча лінія по питанням онкології
Якщо ви дбаєте про своє здоров’я і про здоров’я близьких – пройдіть скринінг, для запобігання онкологічних хвороб.
Наші спеціалісти
Знайомтесь - наша команда справжніх професіоналів своєї справи. Постійне навчання та самовдосконалення дозволяє нам проводити операції світового рівня
Контактна інформація
Ми будемо раді відповісти на всі Ваші запитання